Dorești să lucrezi la un proiect social de amploare, să faci cunoștință cu oameni interesanți, să participi la evenimente atât în Moldova, cât și în străinătate, să dobândești abilități de leadership și să obții un punct de sprijin în profesie – atunci te așteptăm în echipa noastră!

Hai Moldova (reprezentantul mișcării mondiale Let’s Do It în Moldova) invită voluntari și coordonatori de echipe să participe la cea mai mare acțiune civică din Moldova. Anul acesta, împreună cu alte 150 de țări, vom ieși la curățenie pe 15 septembrie.

Echipa noastră se extinde, pentru că în acest an ne așteaptă lucruri mari de realizat! În această primăvară, vom face țara noastră mai curată. Echipa are nevoie de oameni fiabili care să aibă grijă de mediul înconjurător. Designeri, manageri de evenimente, personae creative.

Dacă vrei să ne ajuți, aderă la rândurile coordonatorilor și voluntarilor! Mai jos veți găsi descrierile posturilor vacante. Și dacă sunteți un student activ, creativ și întreprinzător sau un elev și doriți să vă încercați puterile – trimiteți CV-ul la adresa haimoldova17@gmail.com, cu indicarea poziției până pe 2 februarie!

Vom fi întotdeauna fericiți de ajutorul și de contribuția fiecăruia!

Coordonator Marketing și PR:

 • lucrează cu SMM (Facebook, Instagram, ok.ru, vk.com);
 • crează și implementeză strategia PR și Marketing pentru Ziua Mondiala a Curațeniei
 • colaborează cu mass-media;
 • oferă soluții creative, mesaje PR, concepte, desene pentru a fi utilizate pentru acțiuni de curățenie naționale și internaționale.

Coordonator Strângerea de Fonduri și Colaborarea cu Partenerii:

 • scriere aplicări pentru granturi și le obține;
 • strînge fonduri pentru activități campaniei Hai Moldova;
 • găsește partenerii strategice din toate domeniile.

Coordonator Departamentul de Finanțe:

 • gestionează resurse financiare, bugetare și raportare financiară.

Coordonator pe IT și cartografiere:

 • Manevrarea și deserivrea aparatelor tehnice ale organizației;
 • Instalarea sistemului de operare, a driverilor și a ”personal office”, pentru calculatoarele organizației;
 • Administrarea web site-ului;
 • Deservirea aplicației de cartografiere și răspunderea la întrebările referitoare la aceasta.

Coordonator de logistică

Îți place să ei sarcina conducerii unui eveniment, cumpărăturilor și restul pregătirilor asupra ta? Vă așteptăm la noi! Avem un colectiv bun și biscuiți cu ceai! Lista responsabilităților:

 • Organizarea și răspunderea pentru livrări și materiale;
 • Asigurarea oricăror cumpărături necesare;
 • Dezvoltarea logistică a evenimentelor și a altor activități ale proectului.

Coordonatorul voluntarilor:

 • coordonează activitățile referitoare la voluntari, în cadrul echipei centrale;
 • participă la recrutarea, intervievarea și alegerea voluntarilor;
 • planifică și organizează programe pentru voluntarii noi;
 • participă la întâlnire periodice cu voluntarii și menține relațiile cu ei.

În ziua de 15 septembrie 2018, de Ziua Mondială a Curățeniei, oamenii din 150 de țări se vor ridica împotriva problemei globale a gunoiului, devenind astfel cea mai mare inițiativă civică pe care lumea a văzut-o vreodată. Imaginați-vă cel mai puternic „val verde” care începe în Japonia și se termină în Hawaii cu sute de milioane de oameni care participă în aceeași zi într-o acțiune pozitivă.

Let’s Do It! niciodată nu a fost destinată colectării gunoiului. Am stabilit, de asemenea, un obiectiv de a uni comunitatea globală, de a crește gradul de conștientizare și de a pune în practică o adevărată schimbare pentru a atinge obiectivul nostru final al unei planete curate și sănătoase.

Let’s Do It! World este o mișcare civică care a început în Estonia în 2008, când 50 000 de oameni s-au unit pentru a curăța țara în 5 ore. De atunci, mișcarea Let’s Do It! A răspândit modelul pentru a face țara curată într-o zi în întreaga lume. Acum, peste 16 milioane de voluntari s-au alăturat acestei mișcări.